Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 1:

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 25.09.2020

Od poniedziałku, 28 września w obu naszych bibliotekach rusza akcja " Mała Książka - Wielki Człowiek".

Każdy przedszkolak, który zapisze się do biblioteki, otrzyma od nas w prezencie wyprawkę czytelniczą i będzie mógł zacząć zbierać punkty za każdą wypożyczoną książkę, a potem otrzymywać nagrody.

Zachęcamy rodziców by wraz ze swoimi pociechami dołączali do akcji bo miłość do książek jest prezentemna całe życie.

czytaj dalej... na temat: MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

DZIEWIĄTE NARODOWE CZYTANIE

Utworzono dnia 01.09.2020

Już 5 września kolejna edycja Narodowego Czytania. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną zamiast stacjonarnego spotkania zaproponujemy Wam relację multimedialną. Razem z Kołem Gospodń Wiejskich z Wilczorudy przygotowałyśmy fragmenty " Balladyny " Juliusza Słowackiego. Premiera w najbliższą sobotę. Zapraszamy.

czytaj dalej... na temat: DZIEWIĄTE NARODOWE CZYTANIE

PROFILAKTYCZNE LATO W GMINIE PNIEWY - etap v

Utworzono dnia 01.09.2020

W piątek, 21 sierpnia na boisku PSP w Karolewie odbył się ostatni, V etap Profilaktycznego Lata w Gminie Pniewy. Podobnie jak w poprzednich etapach, na najmłodszych mieszkańców gminy czekała moc atrakcji. Dzień rozpoczął się od pysznego śniadania, zaraz po nim odbyły się warsztaty profilaktyczne prowadzone przez Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki a dotyczące uzależnień od mediów społecznościowych. Równolegle - maluchy grały w szachy i gry planszowe oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych - makrama, malowanie, praca z drewnem. Po obiedzie odbyło się przedstawienie " Królewna Śnieżka" krakowskiego teatru Krak Art, później dzieci wzięły udział w piłkarskiej rywalizacji pod czujnym okiem trenerów z FC Mundialito z Grójca. Ponad to przez cały dzień można było korzystać z placu zabaw oraz  animacji przygotowanych przez organizatorów.

Były dmuchańce, brokatowe tatuaże, zajęcia sensoryczne i sprawnościowe, fotobudka i wata cukrowa. Dzieci bawiły się do późnego popołudnia. Tym samym, Profilaktyczne Lato w Gminie Pniewy dobiegło końca ale ponieważ inicjatywa,  cieszy się tak dobrym przyjęciem i daje dzieciom tak wiele radości, postanowiliśmy że będzie miała kontynuację jesienią. Jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu  kolejne etapy dla dzieci i młodzieży będą odbywały się w bibliotece w Michrowie. Planujemy również zorganizowanie warsztatów profilaktycznych dla dorosłych: rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Zachęcamy do śledzenia profilu  Gminnej Biblioteki Publicznej w Pniewach na FB, tam znajdziecie Państwo  bieżące informacje.

czytaj dalej... na temat: PROFILAKTYCZNE LATO W GMINIE PNIEWY - etap v

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !

Utworzono dnia 03.06.2020

Drodzy Czytelnicy, 

od najbliższego poniedziałku - 8 czerwca - obie nasze biblioteki znowu będą otwarte. Nadal nie będzie można wchodzić bezpośrednio do biblioteki a wypożyczanie będzie odbywało się w " okienku" ale wydłużamy godziny, tak, żebyście mogli wypożyczać książki bez większych ograniczeń. Na plakacie znajdziecie informacje o godzinach otwarcia w poszczególnych placówkach. W Pniewach  czeka już na Was sporo nowości, w fili w Michrowie nowe tytuły będą dostępne w połowie czerwca. Warsztaty i zajęcia dodatkowo w dalszym ciągu są odwołane. Zapraszamy do Biblioteki !!!


czytaj dalej... na temat: ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !

SPOTKANIE " BEZPIECZNI SENIORZY"

Utworzono dnia 27.02.2020

W trosce o najstarszych mieszkańców naszej gminy, wspólnie z Urzędem Gminy i Rewirem Dzielnicowych KPP Grójec zachęcamy do przybycia na spotkanie                 „ Bezpieczni Seniorzy”

9 marca, o godz.16:00 w Urzędzie Gminy Pniewy

st.sierż. Piotr Tomczak będzie mówił o tym:
✖️jak nie dać się oszustom
✖️jak łatwo zapobiec zaczadzeniu
✖️jak udzielić pierwszej pomocy medycznej
✖️jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia

Wyłudzenia „ na wnuczka” czy ” na policjanta” to proceder, który ciągle zbiera wielkie żniwo na terenie całego kraju.
Setki seniorów każdego roku staje się ofiarami wyłudzaczy a wystarczy tylko, poznać techniki, którymi posługują się przestępcy by uchronić siebie i bliskich przed przykrymi konsekwencjami.

Spotkanie będzie miało charakter konsultacji społecznych. Seniorzy będą mogli zgłaszać uwagi i informowac o problemach, które ich dotyczą.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, by dzielili się informacją o tym spotkaniu z sąsiadami i bliskimi, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób.


Do zobaczenia

czytaj dalej... na temat: SPOTKANIE " BEZPIECZNI SENIORZY"

Pani Ania Grabian odeszła na emeryturę

Utworzono dnia 28.10.2019

W ostatni piatek, 25 października uroczyście żegnaliśmy się z Panią Anią Grabian. 

Pani Ania przepracowała w naszej Bibliotece prawie trzydzieści siedem lat. To niesamowity wynik, biąrąc pod uwagę, że w tym czasie tak wiele się zmieniło.

Towarzyszyła trzem pokoleniom Czytelników, zawsze z uśmiechem służyła im dobrą radą i doświadczeniem.

Dlatego Pani Aniu,  raz jeszcze, w imieniu swoim i wszystkich Czytelników chciałabym wyrazić wdzięczność za te wszystkie lata, za Pani wkład w funkcjonowanie Biblioteki,  za Pani energię, czas i serce. Życzymy Pani, by ten nowy rozdział w życiu był pełen samych pięknych chwil, bo w końcu ma Pani czas tylko dla siebie.

Kłaniamy się nisko 


 

czytaj dalej... na temat: Pani Ania Grabian odeszła na emeryturę

Noc Bibliotek

Utworzono dnia 08.10.2019

Tegoroczną Noc Bibliotek rozpoczeliśmy od odkrywania tajemnic skrzyni. Później były quizy i konkursy. Stoczyliśmy też, prawdziwą bitwę na słowa, czyli dyktndo dzieci kontra dorośli. Przeczytaliśmy " Niezwykłą historię Sebastiana van Pirka" a na koniec, pięć drużyn poszukiwało wyjścia z naszego escape roomu. Wszyscy szczęśliwie dotarli do celu a na zwycięzców, czekały nagrody.

czytaj dalej... na temat: Noc Bibliotek

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

Utworzono dnia 27.09.2019
Drodzy Państwo,  po prawej stronie ekranu macie aktualny rozkład zajęć, który będzie obowiązywał od środy -  2 października. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach uda mi się zorganizować jeszcze język angielski. Będę oczywiście informowała Was...
czytaj dalej... na temat: HARMONOGRAM WARSZTATÓW

ZEBRANIE W MICHROWIE

Utworzono dnia 19.09.2019

W najbliższy poniedziałek, 23 września, w Michrowie odbędzie się zebranie dla osób zainteresowanych udziałem w zajęciach dodatkowych. Serdecznie zapraszam rodziców oraz seniorów i dosrosłych. Opowiem Państwu o zajęciach, instruktorach i...

czytaj dalej... na temat: ZEBRANIE W MICHROWIE

Noc z Biblioteką w Michrowie 2018

Utworzono dnia 17.05.2018, 11:06

Godziny pracy biblioteki

Pniewy:
 
poniedziałek - 10:00- 18:00
wtorek - 8:00 - 15:00
środa -  8:00 - 15:00
czwartek -  8:00 - 13:00
piątek 8:00 - 15:00
 
Michrów:
 
Poniedziałek  14:00 - 19:00
Środa  14:00 - 19:00
Czwartek  09:00 - 14:00
Piątek 9 :00 - 14:00 
 
 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 22

W poprzednim miesiącu: 133

Wszystkich: 11716

Złote myśli

" Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska